Ricinový olej – rozmazlete své vlasy i pokožku

Ricinový olej

Stav vlasů a kůže vypovídá mnohé nejen o našem zdraví, ale také o tom, jestli jsme našemu tělu ochotni věnovat péči, kterou potřebuje. Suché vlasy bez lesku a hrubší kůže pro nás rozhodně nejsou dobrou vizitkou. Pokud pracujete v přímém kontaktu s lidmi, chystáte se na pracovní pohovor, rande nebo si prostě chcete dopřát nějaké to rozmazlování navíc, ricinový olej určitě nepřehlédněte!

Výživa pro řídké a lámavé vlasy

Ricinový olej je ženami opěvován především díky obsahu látek, které podporují růst a kvalitu vlasů, obočí i řas. Ať už máte vlasy řídké od přírody nebo vám začaly padat vlivem zdravotních obtíží, ricinový olej jistě stojí za vyzkoušení. Na některé ženy působí přímo zázračně a viditelné účinky se dostaví velice brzy. Někoho může olej trochu dráždit nebo zjistí, že je lepší ho naředit s jiným olejem, například hroznovým nebo kokosovým. Zkuste experimentovat a poznejte, co je nejlepší právě pro vás. Výborný je ricinový olej smíchaný s kokosovým jako zábal pro rychlejší růst vlasů. Ideální jako pravidelná kúra. Vlasy budou vyživené, lesklé a mnohem pevnější. Při pravidelné aplikaci mohou vlasy nečekaně zhoustnout.

Suché a lámavé vlasy

Dlouhé řasy a hustější obočí díky ricinovému oleji

Stejně tak obočí – stačí namočit starý kartáček od řasenky do ricinového oleje a nanést na obočí. Možná brzy zjistíte, že zhoustlo natolik, že ho už nemusíte dokreslovat tužkou. Co se týče řas, tak olej nanášejte velmi opatrně, aby se nedostal do očí a nepoškodil rohovku. Naštěstí je ricinový olej dostatečně hustý, takže na kartáčku více drží, než aby odkapával. S trochou opatrnosti si tedy i vaše řasy přijdou na své, a která žena by nechtěla krásné, dlouhé a husté řasy?

Řasy a obočí

Dokáže ricinový olej zregenerovat suchou nebo vrásčitou kůži?

Přesně k tomu je ricinový olej jako stvořený. Patří mezi oleje s hustější konzistencí, takže je vhodný pro suchou a zralou pleť. Nejlépe se osvědčí buď naředěný nebo aplikovaný na noc, kdy je jeho hutnost nejvíce k užitku a naše pleť může nerušeně nasávat důležité vitaminy a minerály, včetně vitaminu E, který je pro zdravou a krásnou pokožku nezbytný. Ricinový olej krásně vypne pleť a je dobrou prevencí proti předčasnému stárnutí kůže.

ošeření suché a vrásčité pokožky ricinovým olejem

Ideální olej pro kosmetické využití

Mezi lidmi panují obavy nad otázkou, jestli je ricinový olej jedovatý. Semena ricinovníku jsou za syrova opravdu jedovatá, nicméně při lisování a následném procesu, projdou dlouhou cestou, na které jsou jedovaté látky zpracovány. Při běžném použití pro kosmetické účely se není čeho bát. Ricinový olej je skvělým kosmetickým pomocníkem, regeneruje, do hloubky vyživuje a pomáhá při hojení čerstvých ran. Funguje preventivně proti vypadávání vlasů a tvorbě vrásek. Působí protizánětlivě a je účinný i v boji s kožními plísněmi. Výhodou je jeho široké využití nejen samostatně, ale i jako přísada do dalších kosmetických výrobků. Bez obav se tedy hýčkejte a dopřejte svým vlasům a pokožce kvalitní přírodní péči.

Napsat komentář