Nový bioreaktor má pomoci světu s klimatickými změnami

Eos bioreaktor

Společnost Hypergiant Industries představuje vlastní bioreaktor, se kterým chce pomoci světu s klimatickými změnami. Kouzlo je v tom, že dokáže efektivně zpracovat oxid uhličitý z atmosféry.

Nový prototyp bioreaktoru, přináší velký příslib do budoucna. Tento projekt má na svědomí startup Hypergiant Industries. Ti tvrdí, že bioreaktor dokáže z atmosféry  nashromáždit až akr oxid uhličitého, což je přibližně 4 000 m2. Eos Bioreaktor se tak může stát v blízkých letech potencionálním řešením v boji s oxidem uhličitým ve velkých městech.

Velmi efektivní a unikátní zařízení

Eos Bioreaktor byl vytvořen s pomocí umělé inteligence a nyní je ve fázi prototypu. Bioreaktor o objemu přibližně 1,7 m3 v sobě uchovává řasy a po  uvedení do provozu je schopen z ovzduší nasát tolik oxidu uhličitého jako přibližně 400 stromů. Takto efektivní bioreaktor se doposud ještě nikomu nepodařilo vyrobit.

Bioreaktor

Bioreaktor využívá propad uhlíku za pomocí řas a biologického procesu sekvestrace uhlíku. Tento proces k odsávání oxidu uhličitého už byl dokonce testován na Mezinárodní vesmírné stanici, kde řasy pomohly k eliminaci oxidu uhličitého.

Jak Eos Bioreaktor funguje?

Bioreaktor nasaje vzduch z okolního prostředí, ideálně rovnou ze zdrojů výfukových plynů. Ten pokračuje do hlavní nádrže, kde se přes bublinky rozptýlí do vody, kde jsou umístěny řasy.

Proces tvorby CO2 z řas

Jelikož řasy spotřebovávají CO2, produkují biomasu, kterou je možné dále zpracovat. Biomasa je vhodná pro výrobu paliva, olejů, potravin bohatých, hnojiv, plastů či kosmetiky. Sběr biomasy a produkci řas má na starosti samostatný systém, který je řízen výhradně umělou inteligencí.

Pozn.: Řasy pro své fungování potřebují CO2 a světlo. Zde může být zdrojem světla slunce nebo umělé světlo.

Na vývoji se může podílet kdokoliv

Společnost Hypergiant Industries plánuje zveřejnit plány svého systému lidem, aby mohli přijít s dalšími nápady, které by pomohly bioreaktor snadněji implementovat do domů nebo do kancelářských budov.

Společnost tak prokazuje opravdovou snahu udělat něco dobrého pro naši planetu. Nejen v zájmu naši budoucnosti pevně věříme, že tento projekt bude úspěšný.

Zdroj: https://www.hypergiant.com/green/

Napsat komentář