Seznamte se: nejbohatší lidé světa roku 2021

Elon Musk nejbohatší člověk světa roku 2021

Žebříček nejbohatších lidí světa se každým rokem trochu změní. Zatímco v uplynulých letech první tři pozice zůstaly neměnné, uplynulý rok nesoucí se ve znamení nebezpečného a rychle se šířícího onemocnění udávajícího nová pravidla způsobil něco nevídaného. Žebříček se měnil jako na běžícím páse, dokonce se v jednu chvilku na první pozici umístil Elon Musk (i když se zde dlouho neohřál, jen co je pravda). Jak to nakonec dopadlo?

Někteří rostli, jiní se potýkali s újmou

Koronavirová pandemie ve světě se podepsala prakticky na každém. Ale zatímco někdo padal, druhý rostl. Své o tom ví zmiňovaný podnikatel, který je často označován za génia moderní doby. Právě on hýbal s kryptoměnovým trhem a připisoval si nemalé bohatství, jelikož on sám do Bitcoinů a dalšího podobného investuje. 

Akciový trh za poslední dobu prošel taktéž něčím nevídaným. Těsně po úderu pandemie hodnoty jednotlivých společností na burze klesly a ten, kdo tehdy podchytil situaci nyní těží z nemalých zisků. Jistou měrou to ovlivnilo i aktuální pořadí žebříčku nejbohatších lidí světa.

Elon Musk jako skokan roku

Největším překvapením je už zmiňovaný Elon Musk, vizionář, inženýr a také americký podnikatel. Poslední rok si pravděpodobně napíše do svého deníčku jako klíčový pro jeho kariéru. Nejen, že se z něj stal člověk pohybující světem kryptoměn (stačí jeden tweet a Bitcoin roste nebo naopak krkolomně padá), ale také se mu daří po stránce vesmírné turistiky. Jeho společnost SpaceX má za sebou mnoho testovacích startů, při nichž se vychytávají mouchy budoucích raket, které nabídnou lidem cestovat až na oběžnou dráhu. 

Stejně tak se dařilo i jeho dalšímu byznysu, kterým je online banka PayPal. Ta těžila především z trendu internetového nakupování a očekává se, že z něj bude těžit i nadále.

Elon Musk nejbohatší člověk světa roku 2021
Elon Musk

Jeff Bezos bývalý král

I když to vypadalo, že se jako nejbohatších člověka planety udrží na prvním místě, Jeff Bezos nakonec situaci neustál a obsadil druhou pozici. Jeho jmění neovlivňují tolik aktuální trendy či situace na trzích. Za sebou má obrovské impérium, které buduje už od roku 1994 (tehdy ještě řídil svou prvotně malou firmičku z garáže). 

Je nyní otázkou spekulací, jestli má ještě šanci získat opět první pozici. Přece jenom odešel z čela společnosti Amazon, v uplynulém roce se také velmi draze rozvedl a vypadá to, že se pomalu, ale jistě dostává do ústraní. 

Jeff Bezos
Jeff Bezos

Bernard Arnault majitel značek na místě třetím

Abychom uzavřeli třetici nejbohatších lidí světa, musíme zmínit člověka jménem Bernard Arnault. I ten je na této pozici nově. A o koho se jedná? Mluvíme o člověku stojícím v čele francouzského koncernu LVMH. Že vám to stále ještě nic neříká? Spadají do něj celosvětově známé značky, jako je Louis Vuitton, Christian Dior nebo Sephora. 

Poměrně nově drží také americké klenotnictví Tiffany & Co, které před dvěma lety koupil za více jak šestnáct miliard dolarů. 

Bernard Arnault
Bernard Arnault

Bill Gates stále v první pětce

Nabízí se otázka, kam se poděl Bill Gates? Další bohatý člověk, který oznámil v poslední době rozvod, se nyní z prvních třech pozic propadl až na místo čtvrté. Na to, že se dlouhá léta jednalo o nejbohatšího člověka světa je to poměrný neúspěch. I když, je vůbec možné jeho jmění rovnající es 149 miliardám dolarů považovat za neúspěch? Asi ne.

V každém případě zakladatel Microsoftu patří k dobrým duším Do své nadace každým rokem vkládá nemalé finance a aktivně bojuje s nemocemi nejen ve třetích zemích. To ho šlechtí a díky tomu v myslích mnoha z nás sídlí stále na první příčce žebříčku.

Bill Gates
Bill Gates

Kam se poděl Warren Buffett?

Haló, haló, je tady někde věštec z Omahy? Přesně tak se už dlouhé rok přezdívá jednomu z nejlepších a největších investorů dnešní doby Warrenu Buffettovi. Ještě donedávna se zuby, nehty držel třetí příčky v našem žebříčku, ale koronavirová krize rapidně zamávala i s jeho jměním a jeho investicemi. A to ho dostalo ven z první pětice, ne však z první desítky nejbohatších. 

Warren Buffett nyní sídlí na šesté pozici žebříčku nejbohatších lidí světa a aktuálně si drží velké podíly v mnoha světových korporacích a amerických gigantech. Předně mluvíme o Coca-Cole, společnosti Apple nebo instituci Bank of America. Nemalé jmění se před pár měsíci rozhodl investovat i do společnosti Pfizer.

Kompletní seznam 10 nejbohatších lidí světa

PoziceJménoCelkové čisté jměníZeměOdvětvíZdroj bohatství
1Elon Musk$198 BU.S.TechnologyTesla, Space X
2Jeff Bezos$194 BU.S.TechnologyAmazon
3Bernard Arnault$157 BFranceConsumerLVMH
4Bill Gates$149 BU.S.TechnologyMicrosoft
5Mark Zuckerberg$132 BU.S.TechnologyFacebook
6Larry Page$124 BU.S.TechnologyGoogle
7Sergey Brin$119 BU.S.TechnologyGoogle
8Steve Ballmer$105 BU.S.TechnologyMicrosoft
9Larry Ellison$100 BU.S.TechnologyOracle
10Warren Buffett$100 BU.S.DiversifiedBerkshire Hathaway
Seznam nejbohatší lidí světa
5/5 - (1vote)

Napsat komentář