Knihy o podnikání, které vás posunou vpřed. Radí miliardáři

Motivační knihy

Neustále se posunovat vpřed, nezůstávat na jednom místě. To je velmi těžký úkol každého, kdo chce ve světě byznysu uspět. Pokud bychom se podívali na seznam nejbohatších lidí světa, takřka nikomu nespadlo bohatství do klína a drtivá většina z nich si musela za bohatstvím tvrdě jít. Nikdo však nepolevil, i když se situace zdála být velice složitou. Naopak si spíše vzali do rukou knihu, která je posunula vpřed.

Podívejme se na seznam nejlepších knih o podnikání, které doporučují samotní miliardáři. Jakou knihu pro podnikatele si přečtete jako první?

Bohatý táta, chudý táta (Robert Kiyosaki)

Kniha s názvem “Bohatý táta, chudý táta” je velice často označována mezi podnikateli za jakousi bibli, za alfu omegu úspěšného podnikání. Robert Kiyosaki v této knize o podnikání mluví nejen o finanční gramotnosti, i když právě jeho pohled na finanční gramotnost vám naprosto změní život. Je to nejen nejlepší kniha o podnikání, je to zároveň jakýsi návod na to, jak se naučit nechat pracovat peníze pro sebe. Zjistíte, jak si zajistit finanční svobodu a jak s penězi nakládat. 

Kniha nejen pro podnikatele nazvaná “Bohatý táta, chudý táta” člověku ukazuje, jak k různým životním situacím přistupuje člověk bohatý a chudý. Upozorňuje se na to, že strach bývá tím největším nepřítelem a že je vždycky velice důležité uvažovat o příležitostech, jež se nabízí. 

Inteligentní investor (Benjamin Graham)

Warren Buffett dnes patří mezi pětici nejbohatších lidí světa. Je známý nejen ve světě investování a patří dnes k vůbec nejlepším a nejvýznamnějším investorům světa. Pokud chce člověk zbohatnout na investování nebo pokud si chce tento svět trochu přiblížit, jeho další knihou o podnikání, kterou si přečte, bude “Inteligentní investor”.

Podle Warrena Buffetta je to bible každého investora a i když je poměrně objemná, dokáže člověku razantně změnit život. I sám Warren Buffett přiznává, že by jeho život vypadal úplně jinak, pokud by knihu nepřečetl. 

Knižní motivace

Čtyřhodinový pracovní týden (Tim Ferris)

Nejlepší knihy o podnikání – do této kategorie spadá bezesporu také kniha s názvem “Čtyřhodinový pracovní týden”, za kterou stojí Tim Ferris. Kniha je jednoznačně jednou z nejvíce motivujících knih na světě. Dodává člověku nadhled. Při čtení člověk zjišťuje, jak kvůli svému workoholismu mrhá svým drahocenným časem. K práci je možné přistupovat jinak – efektivněji

Myšlením k bohatství (Napoleon Hill)

Kniha s názvem “Myšlením k bohatství” patří k vůbec nejprodávanějším knihám pro podnikatele a je určená nejen pro ně. Dlouhá léta se těší obrovskému úspěchu, kterému se ostatně nemůžeme divit. Za knihou stojí Napoleon Hill, člověk, který několik dlouhých let sledoval úspěšné jedince a analyzoval je. Zjišťoval, co vede k jejich úspěchu, co stojí za jejich úspěchem, jaké chování je k úspěchu přivedlo.

Zjistil, že za úspěchem stojí především myšlení. I proto poukázal na to, jak úspěšní myslí a jak na druhou stranu myslí ti, kteří úspěšnými nejsou a pravděpodobně se díky špatnému myšlení ani úspěšnými nestanou. 

Nejbohatší muž v Babylonu (George S. Clason)

Mnozí miliardáři, kteří četli knihu “Nejbohatší muž v Babyloně”, jsou přesvědčeni o tom, že se jedná o jednu z vůbec nejvýstižnějších knih o bohatství, která kdy byla napsána. Rozhodně tedy patří do našeho seznamu nejlepších knih o podnikání. 

Za unikátním knižním výtiskem stojí George S. Clason, který člověku přináší řadu rad a tipů, jak přistupovat ke spoření a jak si vytvořit bohatství, jež nás postupně přivede k finanční svobodě. Ukazuje i tipy, jak nechat peníze vydělávat pro sebe, a razí pravidlo, že je nutné odkládat desetinu svého příjmu stranou.

5/5 - (1 vote)

Napsat komentář