Každodenní ranní rituály nejbohatších. Začněte den efektivně

Ranní rituály nejbohatších

Každodenní vstávání nepatří k nejoblíbenějším činnostem dne. Většinou je doprovázeno nadáváním nebo nemístnými poznámkami, které se ani náhodou nenesou v pozitivním duchu. Kdyby si však lidé uvědomovali, že ráno dělá den, pravděpodobně by nově nabytých čtyřiadvacet hodin pojali jinak. Třeba ve znamení každodenních ranních rituálů, které praktikují i ti nejbohatší. 

Pokud jste si někdy přáli být tak bohatí, jako jsou ti nejbohatší lidé světa, vaši tužbu pravděpodobně následovala otázka: ,,Jak to udělali, že takto zbohatli?” A i když vám připadá, že je to velké tajemství, které nemůže být běžnému smrtelníkovi odtajněno, je to zcela prosté – svůj den začínající pravidelnou ranní agendou, která má magickou moc učinit den daleko produktivnějším a lepším. 

Třicet minut jen pro sebe

Mnozí z nás vstávají jen pár minut předtím, než mají odejít z domu do práce. Jenže nedopřát si po ránu ani minutu času pro sebe, to je velká chyba.

30 minut ráno pro sebe

Jedním z každodenních ranních rituálů nejbohatších je dopřát si třicet minut ryze pro sebe. Během nich se v klidu nasnídají, přečtou aktuální novinky nebo si sepíšou plán na nadcházející den. Jinými slovy se proberou, dodají tělu potřebnou energii a ujasní si, jakým směrem se jejich následujících čtyřiadvacet hodin bude ubírat. 

Žádné ranní surfování po internetu

I když dnešní moderní doba přináší řadu pozitivního, má i své stinné stránky. Například se tím myslí naše závislost na mobilním telefonu, po kterém saháme ihned, co se probudíme. Jenže kvůli surfování po internetu a sjíždění sociálních sítích v posteli strávíme nejen více času, než je zdrávo, ale také ráno neodstartujeme vůbec správně. 

V ideálním případě po vypnutí budíku nechte telefon položený na nočním stolku a zamiřte do koupelny. Když ihned po probuzení neprojedete sociální sítě, nebudete mít tuto tendenci ani jindy během dne. Navíc si tím vypěstujete zdravý návyk a zachráníte kupu času, který byste jinak tímto způsobem promarnili. 

Zapište si své myšlenky

Deník nebo alespoň kus papíru by měl ležet nejen na vašem nočním stolku (ty nejlepší nápady člověka napadají těsně před usnutím), ale také by měl ležet na stole v jídelně. Po ránu je totiž dobré zapsat si veškeré své myšlenky, které se nám honí hlavou. A že jich po ránu je!

Zapište si své myšlenky

Podle odborníků se naladíte na kreativnější vlnu a třeba přijdete na něco, co vás brzy dostane mezi nejbohatší lidi světa. 

Sepište si denní úkoly

Jak již bylo zmíněno, během třicetiminutového intervalu vyhrazeného jenom pro sebe si bohatí lidé zapisují své úkoly, respektive cíle, které chtějí během dne splnit. A právě toto čeká i vás. Ať už si budete sepisovat povinnosti nebo úkoly, které už delší dobu odkládáte, sepište si je a snažte se je splnit. 

Samozřejmě si nesepisujte až příliš mnoho úkolů, které je nereálné si odškrtnout. Buďte realisté (možná mírní optimisté) a začněte bodem, který byste nejraději nechali nakonec. Když začnete těmi nejtěžšími úkoly, v druhé polovině dne vás budou čekat samé snadné věci a den zakončíte v pozitivním a naplněném duchu.

Sauna v kombinaci s ledovou sprchou

Pokud se pod střechou vašeho příbytku nachází sauna, proč jí nevyužít? Dělejte to jako Jack Dorsey, zakladatel společnosti Twitter, který každé ráno využívá takzvanou hydroterapii. Prvních patnáct minut dne stráví v sauně a poté si dá ledovou sprchu (teplota vody nepřesahuje dva stupně Celsia). Sice není nutné ji praktikovat denně, ale párkrát do týdne to může být zajímavé zpestření, nemyslíte?

Sauna a otužování po ránu

Vstávat a cvičit!

A abychom nezapomněli – drtivá většina nejbohatších po ránu cvičí. Je to ten ideální start dne, nechal se dříve slyšet i miliardář Richard Branson, kterého můžete znát jako spoluzakladatele konglomerátu Virgin Group. Zatímco někomu stačí krátké protažení nebo pár pozic jógy, jiný si dopřává opravdu poctivou rozcvičku, která zahrnuje i letmé posilování.

5/5 - (1vote)

Napsat komentář