Jak pečovat o vlnité vlasy?

Žena s vlnitými vlasy

Máte vlnité vlasy? Pak jistě víte, že proto, aby vaše vlasy byly stále krásné a abyste je vůbec dokázaly zkrotit, musíte něco udělat. Jak o ně správně pečovat? Poradíme vám.

Vlnité vlasy a starost o ně

Mnoho žen s rovnými vlasy touží po vlnitých a těm dívkám a ženám, které je mají tak trochu závidí. Mylně se domnívají, že to s vlasy mají jednodušší. Obecná představa je, že vlnité vlasy nejsou nikdy splihlé a vždy jsou krásně objemné.

Je však nutné si uvědomit, že vlnité vlasy vyžadují velkou pozornost a péče o ně není jednoduchá. Vlnité vlasy jsou často křehké, mají suché konečky a více se lámou. Proč jsou citlivější a náchylnější? Je to dáno tím, že jsou pórovitější než vlasy rovné. Snadno tak podléhají vnějším vlivům. Jak tedy o ně správně pečovat?

Péče o vlnité vlasy

V současné době trh nabízí celou řadu přípravku na vlnité vlasy. Vybírejte si konkrétní výrobky pečlivě. Jejich kvalita je různá. Prvotně se zaměřte na správný výběr šamponu. Měl by působit proti krepatění a tím neposlušné vlasy zkrotit a umožnit vám snadné vytvoření účesu. Neméně důležitý je i kondicionér, jehož úkolem je vyživovat a ošetřovat vlasy, ale také jim dodat hebkost a lesk.

Šamponem a kondicionérem to však nekončení. Jednou začas je vhodné využít nějaké regenerační vyživující masky na vlasy. Na trhu jsou i různé oleje a vyživující spreje.

Stejnou péči věnujte i vlasům po trvalé. Ty jsou oslabené a obzvlášť citlivé. Pokud byste se o ně vhodně nestaraly, krepatily by se vám a zůstaly by poškozené a bez života. Nedopusťte to.

Vlnité vlasy jsou krásné, ale musíte se o ně správně starat. Chcete-li dosáhnout hebkosti a lesku budete muset investovat do speciálních přípravků. Tato investice se však vyplatí.

Napsat komentář