Dovolená v Dubaji je nejen pro bohaté

Dubaj sharjah

Dovolená Dubaj – slovní spojení, které je stále častěji vyhledávané. Luxusní destinace je velkým lákadlem. Už totiž dávno neplatí, že je jenom pro bohaté.

Spojené arabské emiráty se každým dnem přibližují evropským standardům, a to i co se služeb týče. Stále však zůstávají exotickou zemí, kde luxus dýchá z každého rohu. Tento luxus je však finančně dostupný. 

Kdy jet do Dubaje?

Krásné památky, moře, nevšední zážitky, adrenalin, jiný svět – tak nějak lze definovat exotické místo, které je lákadlem pro stále větší počet lidí. Možná po zjištění, že je destinace finančně dostupná i pro vás, přemýšlíte nad tím, kdy jet do Dubaje na dovolenou. Na otázku však neexistuje jednoznačná odpověď. Záleží totiž na tom, co chcete v Dubaji dělat nebo jaké jsou vaše plány. 

Jestliže netoužíte po ničem jiném než po poznávání toho, co Dubaj nabízí, rezervujte si letenky na říjnový nebo listopadový let, případně na březnový či dubnový termín. Během těchto měsíců je počasí v Dubaji pro poznávání jako dělané, teplota se pohybuje mezi třiadvaceti až třiceti stupni Celsia.

Dubaj z mrakodrapu

Pokud jsou vaším jediným cílem zdejší nákupy, jeďte sem v lednu, protože se zde koná nákupní festival, během kterého se různé módní značky dají koupit za hubičku. 

Zároveň si musíte odpovědět na otázku, kolik chcete zaplatit za ubytování nebo letenky. V různých ročních období se totiž mění jak ceny letenek, tak ceny v místních hotelích. Nejpříznivější podmínky po stránce financí jsou zde ve zmiňovaném lednu, nejdráž je zde pak v létě, kdy sem jezdí lidé k moři.

Jak je to s cestovními doklady?

Potřebuji do Dubaje víza nebo postačí jen cestovní pas? Už je tomu nějaký ten pátek, kdy je povinnost vlastnit víza pro Čechy zrušena. Postačuje pouhý pas, který však musí platit minimálně šest měsíců po odjezdu ze země. 

Co by vám mohlo zkomplikovat cestování, tak jsou nepřípustná razítka. Myslíme tím razítka ze zákazných zemí, respektive pro muslimy zakázaných. Kupříkladu izraelské razítko se neodpouští. 

Nezapomeňte na časový posun

Dubaj a časový posun – spojení, které k sobě patří jako den a noc (tedy, co se Čechů týče). To, jak velký či znatelný bude časový posun, se odráží od toho, jestli je u nás zimní nebo letní čas. V případě zimního času je v Dubaji o tři hodiny více, v případě letního jenom o dvě hodinky více.

Co navštívit v Dubaji?

Město Dubaj ve Spojených arabských emirátech je plné míst, která si nesmíte při své návštěvě nechat ujít. Co konkrétně je největším lákadlem a co vidět dřív na dovolené v Dubaji, než nasednete na zpáteční let?

Burj Khalifa jako nejvyšší budova na světě

Dominantou celého města je jednoznačně nejvyšší budova světa. Mluvíme o stavbě Burj Khalifa, která je zároveň tím nejznámějším mrakodrapem v Dubaji. Najdete ho mezi jezírky a parkovou výsadbou a je plný moderních luxusních bytů, hotelových pokojů, také kanceláří, restaurací, saun nebo obchodů s různou nabídkou. Nachází se zde dokonce i kino!

Burj khalifa

Dubajský záliv rozděluje město

Přemýšlíte, jakou trasu zvolit při své každodenní večerní procházce? Vydejte se podél Dubajského zálivu, který město rozděluje na dvě části, a to na Dieru na severu a Bur Dubaj na jihu. V minulosti se jednalo o opravdu důležité přístaviště, dnes je takovou bránou do historie. Člověk má pocit, že se zde zastavil čas. 

Dubai Creek

Mešita Bastakia se vyjímá na fotografiích

Chcete z Dubaje odletět s krásnými fotografiemi v mobilním telefonu nebo fotoaparátu? Zajeďte si k mešitě Bastakia, která patří k těm nejvíce fotogenickým ve Spojených arabských emirátech. Je poměrně malá, ovšem je ukázkou zdejší architektury. 

Mešita Bastakia

Co jste možná nevěděli o exotické destinaci

Závěrem si pojďme prozradit několik zajímavostí o Dubaji, o nichž jste možná do nynějška neměli ani ponětí či tušení. Věděli jste například, že Dubaj je městem plným jeřábů? V přepočtu každý pátý jeřáb v zemi je právě zde. Tím však výčet zajímavostí ani zdaleka nekončí. 

  • Věděli jste, že se zde neplatí daně z příjmů fyzických osob? Ta je zde nulová, i proto sem jezdí tolik lidí zbohatnout.
  • Věděli jste, že Dubaj se pyšní hned několika NEJ? Kromě nejvyšší budovy na světě zde najdete také největší hotel, nejvyšší hotel, největší akvárium nebo druhý největší umělý přístav na světě. 

Věděli jste, že v Dubaji naleznete dokonce i lyžařský areál? I přes zdejší vysoké teploty, které dosahují rekordních hodnot, se zde nachází místo na lyžování rozkládající se na více jak 22 tisících metrech čtverečních.

5/5 - (2votes)

Napsat komentář