5 hlavních benefitů cloudového ERP

Cloudové řešení ERP systém

Více než 53 % firem vede investování do cloudového CRM jako hlavní prioritu pro rok 2021. Do roku 2024 má globální trh s cloudovým ERP dosáhnout hodnoty 97,15 miliard dolarů, to je více než 2,13 trilionu korun. Díky cloudovému řešení totiž začínají ERP ve velkém využívat i střední a malé firmy. Proč právě cloud umožnil tento skok? Jak se liší od běžného ERP? A hlavně, jaké výhody vám ERP systém přinese? 

Jak asi víte, ERP (enterprise resources planning) není zas tak nový koncept. Centrální firemní systémy sloužící k ukládání důležitých dat a ke spolupráci mezi jednotlivými oddělení vznikly takřka hned poté, co se počítače ve velkém dostaly do veřejného sektoru. Hlavním rozdílem je, že nyní to celé může fungovat online. Tady je pět hlavních výhod, které Vám ERP systém v cloudu přináší:

Cena

Ze statistických průzkumů vychází, že ERP v cloudu vás dlouhodobě vyjde až o 33 % levněji. Je to proto, že si nemusíte lámat hlavu s hardwarovou infrastrukturou, údržbou a pronájmem prostor na provoz datového centra nebo najímání externích specialistů. Váš cloudový poskytovatel se o všechno postará za vás, vy už jenom platíte „pronájem“ a využíváte hotovou službu.

Rychlost implementace

S informacemi v předchozím odstavci se pojí i rychlost implementace. Méně zařizování znamená méně investovaného času. Vlastní datové centrum je navíc třeba složitě nastavovat a zabezpečovat a teprve potom přichází na řadu instalace a implementace samotného ERP systému. Pokud si ERP zařizujete přes cloud, váš poskytovatel vám se vším pomůže. Lepší poskytovatelé dokonce v rámci implementace zajišťují i kurzy pro vaše zaměstnance.

Rychlost implementace ERP systému

Nastavitelnost a škálovatelnost

Další nespornou výhodou cloudového ERP je vysoká flexibilita. Do ERP systému je možné přidávat (nebo naopak odebírat) modely podle potřeby. Pokud je vaše podnikání v nějakém ohledu specifické, ERP systém se tomu může snadno přizpůsobit. Datové centrum v cloudu navíc na rozdíl od toho lokálního není výkonnostně omezeno. Je možné kdykoliv dokoupit výpočetní kapacitu, aby vaše systémy mohly hladce fungovat. Váš ERP systém tedy může bez zbytečných nákladů růst společně s vaší firmou. 

Dostupnost dat

Cloudové úložiště je na rozdíl od lokálního datového centra uložené na internetu. Data na něm uložená jsou tedy dostupná v podstatě odkudkoliv; z práce, z domova, z dovolené… Jediné, co potřebujete, je chytré zařízení a připojení k internetu. Kromě toho může soubory uložené v cloudu upravovat více lidí najednou, což umožňuje efektivní spolupráci mezi firemními odděleními v reálném čase. S pomocí cloudového ERP můžete dosáhnout efektivního řízení a rychlejšího plnění stanovených cílů.

Zabezpečení

Ze statistik vyplývá, že průměrně je kvalitně chráněno pouze 5 % souborů, které vaše firma vlastní. Pro cloudové poskytovatele je bezpečí vašich dat na prvním místě. Díky špičkovému zabezpečení, pravidelným kontrolám a nejnovějšímu softwaru jsou na cloudu vaše data ve větším bezpečí než ve vašem vlastním počítači. Dobří cloudoví poskytovatelé se navíc postarají o to, aby vaše data byla uložena v souladu s rezolucemi GDPR.

Volba ERP systému
  • Věděli jste, že je nelegální ukládat osobní data vašich klientů a zaměstnanců mimo území EU? Dávejte si na to při výběru cloudového poskytovatele pozor. Přečtěte si více o problematice GDPR legislativy.

Závěr

Díky cloudovému řešení se ERP trh otevírá i pro střední a malé podniky. Ty nyní mají možnost zefektivnit a zlevnit svoje podnikání způsobem, který byl dříve dostupný pouze pro velké firmy. ERP systém vám proti konkurenci poskytne značnou výhodu. Neváhejte a začněte ho používat co nejdříve.

Napsat komentář