3 oblíbené značky švýcarských hodinek

Podnikatel se švýcarskými hodinkami

Hodinky mají funkci praktického společníka, investiční příležitosti, módního doplňku i estetického představení ve společnosti. Značky s historií mají jedno společné, švýcarskou kvalitu. Prohlédněte si ty opravdu prvotřídní luxusní značky hodinek a třeba se inspirujete pro jejich koupi.

Celosvětově známé hodinky Breitling

Hodinky Breitling představují symbol kvality i skvělé investice. Luxusní značku švýcarských hodinek založil v roce 1882 Leon Breitling. Už na samém počátku své existence si získala celosvětovou pověst hodinek se skvělým designem i technickým zpracováním. Iniciativu pro vytvoření přesnějšího a spolehlivějšího způsobu měření času podpořilo nadšení pro vědu a sport inovátora. Díky tomu se rozhodl zaměřit především na chronografy a časovače. 

Hodinky byly zprvu orientované do spíše leteckých hodinek, proto je také písmeno B v logu okřídlené. 32 let od založení značky zakladatel zemřel. Firma zůstala v rodinném kruhu u syna Gastona, který v době obrovského rozmachu leteckého průmyslu neváhal a podnikání v pilotních hodinkách velmi aktivně rozšiřoval. Prosperitě značky jednoznačně přispělo objednání hodinek do britského královského letectva. Věhlas značky přetrvává dlouhá léta až dodnes.

Hodinky Breitling Super Chronomat B01
Hodinky Breitling Super Chronomat B01

Nejslavnější modely jsou jednoznačně Breitling Navitimer, který je ikonou značky. Model je neustále extrémně žádaný a je považován za to zcela nejlepší mezi hodinkami speciálně určenými pro piloty. Dalšími populárními modely jsou hodinky Breitling Superocean a Superocean Heritage.

Hodinky s původem v letectví a automobilech Tag Heuer

Dalšími celosvětově známými hodinkami jsou hodinky značky Tag Heuer. Společnost založena roku 1860 Edouardem Heuerem ve švýcarském městě St-Imier si nechala již po pár letech své existence potvrdit svůj první patent, jehož podstatou bylo natahování kapesních hodinek pomocí korunky. Nejen kvůli svým přesných chronografům získala společnost několik ocenění. Chronografy se začaly prosazovat v oblasti sportu a také v letectví a automobilovém průmyslu.

Hodinky TAG Heuer Carrera HEUER 02 Tourbillon
Hodinky TAG Heuer Carrera HEUER 02 Tourbillon

Jedním z nejpopulárnějších modelů této značky jsou hodinky Tag Heuer Formula 1 spojené úzce se světem Formule. Vstupem do světa Formule 1 v roce 1966 se společnost Tag Heuer významně zviditelnila a upoutala pozornost. Díky své bezchybné přesnosti se stala značka Tag Heuer roku 1971 oficiální časomírou týmu Scuderia Ferrari a později i týmu McLaren. Na vývoji prvních hodinek této řady se podíleli právě jezdci týmu McLaren.

Baume & Mercier a motto “Přijmout lze pouze dokonalost”

Příběh značky Baume & Mercier se začal psát už roku 1830, kdy bratři Louis-Victor a Célestin Baume ve Švýcarské vesnici Les Bois založili společnost. Jejich mottem bylo od samého začátku „Přijmout lze pouze dokonalost, vyráběné hodinky musí být nejvyšší kvality“. Společnost se velmi rychle rozvíjela a získala vynikající pověst tím, že vytvořila výjimečné modely, které měli zabudovány špičkové inovace. V roce 1918 společnost získala partnera a v Ženevě tak vznikla značka Baume & Mercier. Hlavní specializací společnosti byly náramkové hodinky neobvyklých tvarů. Dnes jsou v nabídce populární kolekce Clifton, Hampton či Classima.

Hodinky Baume & Mercier Clifton Club Shelby Cobra
Hodinky Baume & Mercier Clifton Club Shelby Cobra

A jak si hodinky vybrat?

Pokud přesně víte, co hledáte, pak je otázka výběru hodinek snadná. Pokud však váháte a vybíráte v téměř nekonečně široké nabídce, několik níže uvedených parametrů by vám mohlo pomoci zvolit si budoucí dokonalé hodinky podle přání. Uvažujte o tom:

  • pro koho jsou hodinky určeny – pánské, dámské, unisex,
  • jaký mají mít rozměr ciferníku a řemínky v závislosti na určení,
  • jaký by měl být styl hodinek, aby odpovídal představám – elegantní, sportovní, motoristické, pilotní, potápěčské,
  • jaký typ ciferníků dle vašeho stylu – analogový s ručičkami, digitální či v kombinaci,
  • z jakého materiálu by měly hodinky a řemínek být,
  • jaké funkce od hodinek očekáváte, 
  • za jakou cenu hodinky chcete pořídit.
5/5 - (1vote)

Napsat komentář