Pokud byste nahlédli do žebříčku nejbohatších lidí světa, našli byste na předních pozicích ty, kteří za svým bohatstvím šli opravdu dlouho. Jen málokterému úspěšnému peníze spadly do klína, většina se narodila do chudoby a vypracovala se k obrovskému jmění. A právě tito lidé jsou pro ostatní obrovskou motivací, právě jejich příběhy stojí za to vyprávět dětem i vnoučatům. Prozraďme si několik z nich a inspirujme se, motivujme se.
Obsah článku
Příběh Moheda Altrada, majitele firmy Groupe Altrad
Příběh Jeffa Bezose, nejbohatšího člověka světa, pravděpodobně znáte. Svůj podnik zakládal v garáži, teprve po rozjetí firmy hledal vhodné sídlo pro svou společnost. Ale znáte příběh Moheda Altrada, který dnes stojí za firmou Groupe Altrad a jehož jmění dnes přesahuje tři miliardy dolarů?
Mohed Altrad se narodil do kočovného kmenu. Jeho matka byla bohužel otcem znásilněná, poté zemřela. Moheda vychovávala jeho babička, která byla opravdu ráda, když v sedmnácti letech získal stipendium a odešel do Francie s dvěma stovkami franků v kapse. I když francouzštině nerozuměl a i když žil jenom z jednoho jídla denně, jelikož mu peníze na vícero pokrmů nestačily, přesto získal doktorát z informatiky a vybudoval byznys, který mu dnes můžeme jen závidět.
Příběh Oprah Winfrey, nejznámější ženy Ameriky
Kdo by dnes neznal Oprah Winfrey, podle které žije nespočetně mnoho Američanů. Oprah dnes se svým jměním patří k nejbohatším ženám USA, její jmění dosahuje skoro tří miliard dolarů. Pokud by si však nevěřila, nikdy by nebyla tam, kde je. I když ji odmítli nespočetněkrát, přesto se na televizní obrazovky dostala, a to i se svou minulostí.

Oprah pochází z opravdu velice chudých poměrů. Během svého dětství byla dokonce oblékána do pytlů od brambor, jelikož neměli na oblečení. Ani to jí ale nezabránilo v tom něco dokázat. Spíše ji to posílilo a díky své vnitřní síle získala stipendium na státní univerzitě v Tennessee, kdy se tak stala první afroamerickou korespondentkou v USA v devatenácti letech.
Příběh Johna DeJoria, muže, který založil firmu z půjčených peněz
Velice inspirující je příběh Johna DeJoria, kterého dnes můžete znát jako majitele firmy na nejmenovaný šampon. Jeho jmění dnes přesahuje tři miliardy dolarů, i když jeho začátky nebyly vůbec snadné, a to především kvůli tomu, že si na svůj byznys musel půjčit rovnou sedm set dolarů.

Během rozjezdu podnikání musel přespávat v autě, jelikož neměl na ubytování, navíc měl půjčku na krku. Na ulici se octl společně se svým synem, jeho žena je opustila. Přesto se z něj stal uznávaný muž, i když se s ním život zrovna nemazlil.
Příběh Shahida Khana, majitele Flex-N-Gate a fotbalového klubu Fullham
Společnost Flex-N-Gate dnes patří k největším soukromým společnostem ve Spojených státech amerických. Jeho majitelem je Shahid Khan, jehož příběh se taktéž řadí k motivujícím a inspirujícím.

Jeho majetek dnes dosahuje skoro devíti miliard dolarů, vlastní mimo jiné i fotbalový klub Fullham a také NFL tým Jacksonville Jaguars. Než se však vypracoval ke svému jmění, začínal s umýváním nádobí, kdy dostával sotva dolar na hodinu. Veškeré vydělané finance však investoval do studia na univerzitě, což se mu posléze zúročilo.
Příběh Leonarda Del Vecchia, výrobce brýlí Ray-Ban nebo Oakley
Zamiřme na malý okamžik do módního průmyslu. Do tohoto světa se totiž doslova vepsal Leonardo Del Vecchio, kterého dnes můžete znát jako výrobce slunečních brýlí značek Ray-Ban a Oakley.

Jeho minulost však není zrovna pozitivní. Opustila ho matka, jelikož se o něj nemohla starat. Ocitl se tedy v sirotčinci, poté pracoval v továrně, kde dokonce přišel o část prstu. Práce v továrně, kde docházelo k výrobě automobilových dílů, ho však dovedla k jeho vlastnímu byznysu, jenž stojí za jeho aktuálním jměním dosahujícím šestnácti miliard dolarů.