Moderní kuchyně v roce 2020

Zelená kuchyně

Nacházíte se momentálně v situaci, kdy vás čeká zařizování nového bydlení? Anebo to vaše stávající již úpěnlivě volá po renovaci? Ať už je tomu jakkoliv, rozhodně se vyplatí vědět, jaké jsou v roce 2020 trendy! Pojďme se společně podívat na to, jaký mají mít letos moderní kuchyně design.

V hlavní roli zelená barva

První otázka, která většině lidí vyvstane na mysl, když se začne řešit problematika trendů v oblasti kuchyní, se často točí okolo barev. Ano, správně. Stejně tak, jako je tomu u trendů souvisejících s módou a líčením, bývá dominantní barva také v oblasti interiérového designu. Moderní kuchyně letos ovládne zelená, a to obzvláště její světlé a pastelové tóny.

Pokud si právě ťukáte na čelo, protože zelená barva zrovna nepatří mezi vaše oblíbence a v kuchyni si ji nedokážete představit už vůbec, zkuste se na to podívat očima návrhářů. Pastelová zelená má několik skvělých vlastností: 

  • Dokáže opticky zmenšit i zvětšit interiér podle potřeby.
  • Jedná se o velice svěží barvu, která dokáže v člověku navodit pocity klidu a uvolnění. 
  • Pomůže vyniknout nábytku i kuchyňskému vybavení.

Znamená to tedy, že nejen že s ní můžete v místnosti doslova kouzlit s prostorem, ale současně vás díky svým jemným vibracím napojí na přírodu a uklidní.

Světle zelená kuchyně
Světle zelená kuchyně

Rozmanité vzory na stěnách

Změna nastane i v oblasti kuchyňských obkladů a tapet. Všechno začíná již u samotného rozmístění jednotlivých prvků, protože dříve se obklady v kuchyni omezovaly pouze na oblast za pracovní deskou, avšak tomu je v letošním roce konec. Pro moderní kuchyně je velice důležité, aby byl tamní prostor maximálně ucelený, a proto se i obklady rozšíří více do prostoru, a vytvoří tak mnohem kompaktnější prostor okolo kuchyňské linky.

Více se můžete odvázat taktéž při výběru jednotlivých vzorů a motivů. Velice moderní jsou v roce 2020 vizuálně zajímavé a malinko složitější vzory, které dodají kuchyni prvek dynamiky. Pokud nechcete mít vzorované obložení, klidně vsaďte na veselejší tapety. Záleží pouze na vás, jak moc povolíte uzdu své fantazii a jak moc divoké motivy si do své domácnosti pustíte.

Zelená kuchyně se vzory
Světle zelená kuchyně se vzory

Chytrá kuchyně pomůže ušetřit čas

Jak už to tak bývá, novinky se se netýkají pouze vzhledu, ale samozřejmě souvisí i s vybavením kuchyně. Žijeme v době, kdy se technologie vyvíjí neuvěřitelnou rychlostí dopředu, což se pozitivně odráží prakticky ve všech oblastech našeho života. V roce 2020 se bude různým vychytávkám a moderním kuchyňským robotům přikládat podstatně větší váha než v minulých letech. 

Díky všem těmto pomocníkům ušetříte spoustu času, který byste jinak strávili otravnými činnostmi, jež se s přípravou pokrmů neodmyslitelně pojí. Jedná se o přirozený vývoj, který naše uspěchaná doba, kdy máme čím dál tím méně času, vyžaduje. Nebojte se i vy zainvestovat do chytrých přístrojů a uvidíte, že rozhodně nebudete litovat. Jestliže navíc patříte mezi jedince, co vaření z duše nesnáší, každá pomoc se určitě hodí.

Místo lesku vsaďte na matné plochy

Poslední změna, jež moderní kuchyně v roce 2020 čeká, je minimalizace lesklých ploch. Aktuálně je trendy mat, a proto vymizí všechny přehnaně naleštěné prvky, lesklé skříňky i úchytky, a nahradí je klidné matné povrchy. Jde o to, že právě mat je přesně to pravé ořechové, co dokáže perfektně doplnit již zmiňované odstíny zelené a divoké vzory na obkladačkách. V případě, že by se v této kombinaci objevoval ještě lesk, interiér už by působil příliš chaotickým dojmem.

Kromě toho mat perfektně koresponduje s relaxačními účinky zelené a ještě více vás dokáže dostat do duševní pohody. Když už lesk, tak pouze na skleničkách a příborech! Dokonce i různé chytré spotřebiče se dají sehnat v matné variantě, takže letos můžete být trendy opravdu po všech stránkách!

Napsat komentář