Jak moc je nejbohatší muž na světě bohatý? Za jeho jměním stojí firma Amazon

Společnost Amazon

Žebříček nejbohatších lidí světa se příliš nemění. Předhání se mezi sebou prvních pět jedinců, jejichž jmění se liší minimálně. Před pár lety však došlo k obrovskému zvratu, kdy se změnil majitel prvního místa v žebříčku nejbohatších lidí světa. Po dlouhých letech z prvního místa spadl Bill Gates na místo druhé a na první příčku se posadil Jeff Bezos, kterého do té doby mnoho lidí neznalo. Za jeho obrovským jměním stojí firma Amazon, kterou rozjížděl ve své garáži a která mu díky jednomu jedinému dni zvanému Black Friday vydobyla první post v žebříčku nejbohatších lidí světa. Jelikož je dnes Jeff Bezos stále nejbohatším mužem světa, nabízí se otázka, jak moc je vlastně bohatý.

Kdo je Jeff Bezos?

Jeff Bezos je majitelem a zároveň také zakladatelem společnosti Amazon. Jeho aktuální hodnota majetku se odhaduje na 115 miliard dolarů, což je o více jak sedm miliard dolarů víc než kolik vlastní druhý nejbohatší člověk Bill Gates, zakladatel Microsoftu.

Jeff Bezos
Jeff Bezos

Jak moc je Jeff Bezos bohatý?

V souvislosti s obrovským jměním, které má na své kontě zmiňovaný dnes už nejbohatší muž světa, se nabízí otázka, jak moc je jmění obrovské. Na to poukazuje několik zajímavostí, které jsou trošku k pousmání.

  • Věděli jste, že Jeff Bezos každou jednu vteřinu vydělá skoro dva a půl tisíc dolarů? Jedná se o zhruba dvojnásobek toho, co vydělá průměrný Čech za jeden měsíc. V přepočtu na minutu vydělá Jeff Bezos skoro 150 tisíc dolarů!
  • Věděli jste, že drtivá většina majetku Jeffa Bezose je vázána na Amazon? Roční plat se mu však rovná necelým dvaaosmdesáti tisícům dolarů, i když je jeho jmění 114 miliard dolarů.
  • Věděli jste, že když Jeff Bezos utratí 1,2 milionu dolarů, je to zhruba to samé, jako když průměrný Američan utratí jeden dolar?
  • Věděli jste, že Jeff Bezos je dokonce bohatší o skoro čtyřicet procent v porovnání s celou britskou monarchií? Jmění královské rodiny se totiž odhaduje na necelých devadesát miliard dolarů.
  • Věděli jste, že i kdyby dal Jeff Bezos každému člověku na planetě dvanáct dolarů, stejně by mu zůstalo víc jak dvacet miliard dolarů?

Za jeho jměním stojí firma Amazon

Jak již bylo zmíněno, za obrovským bohatstvím, o kterém se mnoha lidem ani nesnilo, stojí firma Amazon, která není jen tak ledajakou americkou firmou. Amazon je již celosvětový gigant, který se výrazně podílí i na fungování české ekonomiky. V současné době firma Amazon zaměstnává i u nás stovky lidí, kteří se tak mohou chlubit tím, že pracují pro společnost nejbohatšího člověka světa.

Elektronický obchod Amazon

Společnosti Amazon se dlouhodobě daří. Za zmínku stojí především vývoj akcií této firmy. Za dobu svého působení ušly akcie opravdu kus cesty. V začátcích, tedy v období kolem roku 1997, stály akcie osmnáct dolarů, dnes se cena jedné akcie pohybuje okolo sedmnácti stovek dolarů. Prozraďme si však vícero zajímavostí o firmě, která přivedla Jeffa Bezose na první místo žebříčku nejbohatších lidí světa.

  • Začátky Amazonu nebyly zrovna slavné. Jeff Bezos své podnikání rozjel v garáži, až při růstu společnosti přesunul podnik do domu a následovně vytvářel sídlo společnosti.
  • Vůbec první prodanou knihou na Amazonu nebyl žádný román nebo detektivka. Jednalo se o zábavnou knihu, která měla název Fluid Concepts and Creatice Analogies: Computer Models of the Fundamental Mechanics of Though.
  • V minulosti se firma Amazon snažila vytvořit vlastní mobilní telefon, který by mohl být konkurentem iPhonů společnosti Apple. Pokus se však nevydařil podle očekávání.

Amazon je doslova králem internetového retailu. Firma se na rozdíl od konkurenčních společností nezaměřuje na čisté zisky, ale naopak se snaží aktivně investovat, aby podíl na trhu neustále rostl.

Zdroj: https://svetbohatych.com/bohatstvo-jeff-bezos/ https://montyrich.cz/novinky/podnikani/3995-7-zajimavosti-o-amazonu-ktere-byste-meli-znat

Napsat komentář